איך להבין את התינוק שלי ומה הוא צריך

עודכן: 31 במרץ

מה הדבר הכי חשוב לדעת כשאתם הורים לתינוק, איך אפשר לצמצם משמעותית את הבכי' ובעיקר - איך לחזק את ההיקשרות עם התינוק שלי וללמד אותו הקשבה לגוף שלו? קובץ להורדה בגוף הבלוג :)


 

פעם, זה היה ידע נפוץ, שכל האימהות החזיקו ועבר מדור לדור. מתישהו בדרך, עם התפתחות והשתנות התרבות, הידע נעלם או ירד מחשיבותו, אבל הוא לגמרי כאן, ממש לנגד עיננו - עולם הסימנים והתצפיות!כשהתינוק נולד שפת הגוף שלו נקייה לגמרי והוא נאמן לצרכיו

לכל צורך יש שפת גוף שונה. רעב, למשל, נראה אחרת מהתרוקנות, גרעפס או עייפות.

נותר לנו רק להתבונן וללמוד את השפה שלו: יש סימנים אוניברסליים מאפיינים אצל רוב התינוקות ויש סימנים ייחודיים לתינוק שלכם - אותם נגלה ע"י התצפית.

חשוב לדעת שלכל תינוק יש את קצב התפתחות הסימנים שלו. מה שיכול להתבטא בחלון של 25 דק' מהרגע שזיהינו סימני עייפות עד לרגע המתאים לשינה, או לחילופין 10 דק'. גם כאן נדע מה הטווח שלכם ע"י תצפית.כשאנחנו יודעים לזהות מה התינוק שלנו צריך:

  • אנחנו מלמדים אותו על הגוף שלו

  • נותנים מענה בזמנים מוקדמים ולכן מסייעים בפעילויות טבעיות של הגוף

  • מצמצמים בכי!

  • מחזקים היקשרות ובונים אמונות: העולם הוא מקום בטוח! התינוק יכול לפתח אמון בריא בעולם.

לא נצליח בהכרח 100% מהפעמים לדעת בדיוק מה הילד שלי צריך, וטוב שכך! התאוריה #אמא_טובה_דיה אומרת שלא רק שלא תמיד ניתן מענה מושלם אלא שזה לימוד חשוב על החיים והעולם: שצריך לפעמים לחכות, להתאפק, ולנסות.

נפלא לא?


הדרך לזיהוי הסימנים הייחודיים של התינוק שלכם יכולה להיות ארוכה או קצרה, אבל בהישג יד! אם תרצו לקבל קצת הכוונה, לקרוא על סימנים אוניברסליים שעולים אצל מרבית הילדים, אני שמחה לשתף אתכם כאן :).

אם אתם רוצים לקבל את טבלת הסימנים האפשריים ואת דף התצפיות אשמח לתת להם בלחיצת כפתור, חינם אין כסף. למה? כי זה בעיני הכי חשוב בעולם וכל הורה צריך להכיר ולבחור האם רוצה להשתמש בה.


לחצו כאן להורדת המדריך הפרקטי :)

ולחצו כאן ללמוד הכל ממני במפגש הקרוב 13/9/21:

רוצים ללמוד על הירדמות עצמאית? למפגש הקרוב הירשמו כאן.

ולגבי טבלאות שינה ושינת הבייבי שלכם? למפגש הקרוב הירשמו כאן.

 

מתחברים? זה חשוב לכם? רוצים לשאול? מכירים הורים שזה חשוב להם? מוזמנים להגיב פה למטה, או בכל אחת מהאפשרויות:

לתהליך אישי צרו קשר בפייסבוק או כאן

הירשמו כמנויים בערוץ יוטיוב שלי ובאינסטה :)


156 צפיות0 תגובות